Aivaras 22 m.

Asmeniškai pasikeičiau gana nemažai. Ugdymo metu ir gana ilgai po jo tapau ramesniu žmogumi, buvau išmokęs jaustis saugiai besikeičiančiame pasaulyje ir priimti kiekvieną iššūkį su užsidegimu, šypsena ir nuoširdžiai. Labiau savimi pasitikėjau, kartais net pervertindavau savo galimybes, kai tuo tarpu anksčiau visada maniau, kad man niekas nepavyks ir dėl to jaučiausi itin įsitempęs.

Santykiai su žmonėmis taip pat pagerėjo. Man tapo lengviau juos įsileisti ir jiems pasirodyti toks, koks esu. Tačiau per tiek laiko, kiek praleidau treniruotėse, nesugebėjau išmokti pamatyti, koks žmogus yra ir įvertinti jį. Tiesiog, pasidarė lengviau priimti žmones, neteisti jų bei atlesiti anksčiau jų padarytas klaidas.

Jau ankstyvojoj paauglystėj ėmiau siekti dvasinio tobulėjimo bei gerbūvio, todėl iš esmės gyvenimo tikslai bei vertybės nepakito. Galiu pasakyti tik tiek, kad būdamas treniruotėse iš tikrųjų pajutau norą gyventi, kad tai, kas anksčiau buvo sielos chaosas virto tam tikru tvarkingu deriniu ir dėl to tapo lengviau siekti dvasinės pilnatvės. Taip pat besimokydamas pajutau, kad nebeesu vienišas ir nebenoriu tokiu būti.

Savo pasiekimų nesieju su užsiėmimais. Žinau, kad tokiu pačiu, ar labai panašiu keliu būčiau nuėjęs ir nelankęs treniruočių. Tačiau treniruotės pakeitė mano emocinę savijautą, dėl kurios šis kelias buvo mažiau kartus, labiau suteikiantis laimės.

Užsiėmimai tikrai padėjo pagerinti sveikatą – tiek fizinię, tiek dvasinę. Jau minėjau, kad emociškai tapau daug stabilesnis. Tačiau ir fiziškai buvau stipresnis, žvalesnis, guvesnis. Pasidarė lengviau atlikti fizinius darbus bei nebesibodėjau pabėgėti iki autobuso. Daug rečiau jaučiausi pavargęs bei mažiau skaudėjo galvą. Retai neišsimiegodavau.

Kaip būtų klostęsis mano gyvenimas jei nebūčiau lankęs šių užsiėmimų? Ši tema yra gana jautri man. Savaime suprantama galimi du variantai. Pirmasis manau būtų panašus į dabartinę situaciją, tik kaip sakiau, emociškai jau seniai būčiau jautęsis itin prastai. Kita – būčiau neištvėręs ir nusižudęs. Tuo metu itin dažnai galvojau apie tai ir pradėjus treniruotes pamažu noras tai padaryti išnyko.